Artykuł
Jak napisać miłosne wyznanie?

Nie ma chyba nic piękniejszego i bardziej romantycznego niż wyznanie miłości ukochanej osobie. I to nie tylko 14 lutego w Walentynki - jest to doskonały sposób na wyrażenie naszych uczuć każdego dnia.
Wiele osób myśli, że żeby powstało naprawdę romantyczne wyznanie - trzeba być poetą...Nie ma nic mylniejszego! Najważniejsze jest to by umieć opisać to co czujemy, im bardziej osobiste wyznanie tym bardziej staje się wartościowe. Dzięki temu udowadniamy ukochanej osobie że doskonale wiemy czym jest nasza miłość i dobrze znamy nasze uczucia - a to dodaje wiarygodności i ujmuje za serce osobę obdarowaną takimi słowami.
Staraj się być wyjątkowy podczas pisania. Nie używaj zwrotów wypowiedzianych przez innych ludzi, ponieważ wyznanie straci intymną aurę. Określ dokładnie to co czujesz gdy jesteś z ukochaną osobą, napisz o tym jak bardzo tęsknisz gdy nie jesteście razem i co sprawia, że właśnie ta osoba jest tą jedyną i wyjątkową. Pomocne przy pisaniu wyznania będą wspomnienia: przez chwilę porozmyślaj o wszystkich cudownych chwilach, o szczęściu jakie niesie bycie z nią/nim. Jeśli nadal nie masz pomysłu co zamieścić w wyznaniu - warto odpowiedzieć sobie na takie pytania: kiedy poczułeś/poczułaś że to właśnie miłość?, jakie jest najmilsze wspomnienie dotyczące waszego związku?, co się zmieniło w twoim życiu odkąd jesteś z ukochaną osobą?, co sprawia, że czujesz się w jej/jego otoczeniu doceniany?, jaka jest najbardziej romantyczna rzecz, którą ona/on zrobił dla ciebie?, co cię zaskakuje w niej/nim?, co widzisz w nim/niej czego sam nie dostrzega?, co jest jego/jej największą siłą?

Ważne jest też to, by w wyznaniu pojawiło się imię ukochanej osoby, na wstępie, lub w dalszej części tekstu - dzięki temu wyznanie nie jest "bezosobowe" i skierowane zostało bezpośrednio do tej a nie innej osoby. Należy zacząć w taki sposób, aby osoba czytająca poczuła się doceniana i naprawdę wyjątkowa. Nie należy przesadzać i ubierać zdań w ckliwe słowa, wystarczą określenia używane na co dzień. Treść wyznania powinna dać do zrozumienia odbiorcy, że znaczy on dla nadawcy więcej niż ktokolwiek inny. Nie jest istotne to czy wyznanie jest długie, czy krótkie - znaczenie ma tutaj szczerość. Napisz jedynie dokładnie to co czujesz i użyj przykładów, które udowodnią że zwracasz uwagę na to co się dzieje w waszym związku. Możesz napisać o najmilszym wspomnieniu i o planach na przyszłość.

W wyznaniu nie powinno zabraknąć słów: "Kocham Cię". Jeśli jednak ktoś ma poważne problemy z tym, by swoje myśli ubrać w odpowiednie słowa - można posłużyć się wierszem (oczywiście z podaniem autora), tekstem piosenki, lub cytatem. Gdy już napiszesz wyznanie, przeczytaj je dokładnie i popraw wszystkie błędy - one potrafią zniszczyć cały nastrój i odbiorca zamiast skupiać się na treści zacznie zastanawiać się czy to było zwykłe przeoczenie czy też niedbalstwo.

Po wysłaniu wyznania należy już tylko cierpliwie czekać na odpowiedź...